Stran, ki ste jo želeli obiskati ne obstaja
Obiščite začetno stran, ali pa si oglejte katero od aktualnih objav.
**
AKTUALNE OBJAVE NA PORTALU ZELENI SVET
Kostanj na vrtu in odporne sorte
Kostanj je priljubljeno pozno jesensko sadje. Ko nas zunaj že malo zebe, se prav priležejo pečeni maroni. Za manjše vrtove je to drevo …
Bonsaji in skrivnostna umetnost mojstrov ter velika razstava v Sloveniji
Bonsaji so več kot le drevesa v lončkih. So umetniška dela, ki zahtevajo posebno skrb in občutek za oblikovanje. Vsako drevo potrebuje …
Kaj sejemo in sadimo v oktobru na domačem vrtu?
V oktobru sadimo jesenski česen in čebulo. Ne pozabite na setev rastlin za zeleno gnojenje. Treba je poskrbeti tudi za jesenska opravila …
9 največjih napak vrtičkarjev na vrtu v mesecu oktobru
S sajenjem česna v mesecu oktobru ne prehitevamo. Sejemo in sadimo tudi v mesecu oktobru. Težkih tal nikoli ne rahljamo spomladi, ampak v …
Pistacija in sadika, ki jo sadimo v Sloveniji, saj prenese nizke temperature
Vas zanima katere sorte pistacije lahko sadimo v Sloveniji in si tako zagotovimo do 70 kg plodov na drevo? Na vrt sadimo moško in žensko …
Sorte čebule, ki jih sadimo v jesenskem času in vrbovo lubje za razkuževanje
Vas zanima kakšno čebulo sadimo v jesenskem času in katero sorto izbrati? Za dober pridelek sadimo primerno debel čebulček, ki ga …
Mrtvaški prst ali modri fižol je užitna in preprosta rastlina za vsak vrt, ki ima okus po nebesih
Jesensko barvitost vrta lahko popestrite z mrtvim prstom, ki ima užitno notranjost strokov. Zagotovo boste navdušeni nad sladkim okusom …
Kaj sejemo in sadimo po spravilu paradižnika, paprike, jajčevcev ter ostalih plodovk?
Po spravilu paradižnika, paprike, jajčevca, kumar, bučk, melon in lubenic je na vrtu ogromno praznega prostora. Konec septembra in v …
Zimska solata in nasveti za setev, dobre sosede, gnojenje, …
Zimska solata, ki jo posejemo jeseni, nam spomladi dajejo zgodnje obilne pridelke. Pri ljubiteljih vrtnarjenja so priljubljene mehkolistne …
Motorna žaga za vrt, dom, kmetijo, lastnike gozdov in profesionalno rabo
Vas zanima katera motorna žaga je najbolj primerna za vrtičkarje in delo v okolici doma? Hobi vrtičkarji ne potrebujejo profesionalnih …
Zakaj sadimo maline, sibirske borovnice, robide in ostalo jagodičje v jesenskem času?
Ste vedeli, da je maline, borovnice in ostalo jagodičje veliko bolje saditi v jesenskem času? S sajenjem v topli in vlažni jeseni je …
5 največjih napak vrtičkarjev v mesecu septembru
Zagotovo želite vašim rastlinam najboljše in ne boste ponavljali pogostih napak vrtičkarjev v mesecu septembru. Odstraniti je treba …
17 super vrtnin, ki jih sejemo in sadimo v mesecu septembru na domačem vrtu
Vas zanima kaj lahko sejemo in sadimo na vrt konec poletja in v začetku jeseni? Pohitite s sajenjem cvetače, brokolija, setvijo čebule …
Pak Choi ali pekinško zelje in jesenska vzgoja na vrtu, sadike za sajenje, seme ter okusni recepti
Pak Choi imenujemo tudi pekinško zelje in je vse bolj pogost na vrtu v Sloveniji. Najbolj smiselno je pozno poletno in jesensko gojenje. …
Ameriške borovnice na domačem vrtu
Ameriške borovnice posadimo in razveselimo tudi najmlajše vrtnarje. Poletje je čas svežine plodov. Ameriške borovnice imajo več …
Porova zavrtalka v septembru napada por, drobnjak in čebulo, ki smo jo sejali avgusta
Želite preprečiti napad porove zavrtalke, ki je zelo pogost škodljivec na vrtu v septembru? Priporočamo osipavanje rastlin, pokrivanje …
Kaj sejemo in sadimo v septembru na vrtu in priprava gredice?
Vas zanima kaj sejemo in sadimo v septembru na domačem zelenjavnem vrtu? Pred začetkom dela odstranimo zastirko, opravimo rahljanje tal …
Ameriški slamnik na domačem vrtu in priprava tinkture
Ste vedeli, da ameriški slamnik ni zahtevna rastlina? Najlažje ga razmnožujemo s semenom, poskrbimo tudi za izrezovanje cvetov po …
Ruske vile dela Andrej za optimalno ceno in kakovost ter primerjava med izdelki
Ste vedeli, da najboljše ruske vile dela obrtniški mojster Andrej, ki je doma v bližini Žužemberka? V nasvetu boste spoznali razliko …
Grško seno, facelija, ajda, bela gorjušica in oljna redkev ustavijo plevel ter izboljšajo tla
Zagotovo želite izboljšati vrtna tla s facelijo, grškim senom, ajdo in ostalimi koristnimi rastlinami? Tla bodo bolj rahla, vsebovala …
Nihajna motika Pepa za vrt brez plevela in prekopavanja
Nihajna motika Pepa uresničuje sanje vsakega vrtičkarja saj omogoča hitro in učinkovito odstranjevanje plevela. Z rahljanjem tal …
Aronija za zdravje z domačega vrta
Aronija preprečuje nastanek rakavih obolenj, ugodno vpliva na ožilje in različne druge zdravstvene težave, ki so največkrat posledica …
7 največjih napak na zelenjavnem vrtu v mesecu avgustu
Ne posipajte vrtnin s strupenimi pripravki proti škodljivcem. Z vrtne grede nujno odstranimo plesniv paradižnik, ukrepajte tudi proti …
Poplava in vsi nujni ukrepi na domačem zelenjavnem vrtu
Poskrbite za odvajanje vode, odstranitev mulja, zemlje, okopavanje, gnojenje in druge ukrepe v primeru poplave. Pred uporabo kumar, solate …
Rezalna motika Anka za kirurško okopavanje, rahljanje in plitko obdelavo tal v pokončni drži
Imate težave z natančnim okopavanjem in odstranitvijo plevela? Delo lahko opravite brez sklanjanja in bolečin v križu. Rezalna motika …
Plesen na paradižniku v deževnih letih in nujni ukrepi na vrtu
Se v deževnem poletju pogosto sprašujete, če je vaš domač paradižnik še možno rešiti pred propadom? Preverite, če je plesen na …
Jagode, primerne sorte in sajenje na domačem vrtu
Jagode so zelo priljubljene in zato nepogrešljive prebivalke skoraj vsakega sadnega in zelenjavnega vrta. V spomladanskem času je …
Ročna freza za odstranjevanje plevela in rahljanje tal
Želite odstraniti plevel v vrtu brez napora in težav s hrbtom? Delo bo s pomočjo Ročne freze Mici potekalo več kot 5 krat hitreje kot …
10 receptov za domače vlaganje pridelka
Velikokrat se sprašujemo, kako shraniti presežke domačih pridelkov za zimske dni. predstavaljmo vam 10 receptov za vlaganje pridelka. …
Kako cepimo sadno drevje v poletnem času?
Cepljenje je nespolno razmnoževanje sadnih dreves. V sredini avgusta opravimo cepljenje, ki ga imenujemo okulacija. Podrobno si bomo …
3 nujne rešitve po hudem neurju in toči za vsak vrt
Vas zanima kakšni so prvi trije ukrepi, ki jih izvajamo na vrtu po hudem neurju, močnem vetru ali toči? Vreme na rastlinah povzroča …
Pokanje paradižnika na vrtu in rešitve za čvrste, sočne plodove
Paradižnik ima v vročih poletnih dneh vse več plodov, ki pokajo. Težavo lahko rešimo predvsem z enakomernim in rednim namakanjem. …
Kaj sejemo in sadimo v avgustu na domačem zelenjavnem vrtu?
V domačem vrtu ne pozabite na avgustovske setve in sajenje sadik. Zelenjavni vrt vas bo jeseni bogato nagradil za poletna vrtna opravila. …
Obiranje najboljših sort robid
Si želite postrežbo sladkih robid z domačega vrta? V prispevku vam predstavimo najbolj iskane sorte robid brez trnov. Robide obiramo …
Kako zmanjšamo porabo vode in ustavimo plevel?
Manj plevela in manjša poraba vode v poletnem času je želja vsakega vrtičkarja. V začetku poletja je treba poskrbeti za redno …
Zakaj je paradižnik nedozorel, trd, deformiran in razpokan?
V času zorenja paradižnika se dogaja, da je plod trd, nedozorel in deformiran. Plod tudi poka. Na listih opažamo zvijanje listov in …