Stran, ki ste jo želeli obiskati ne obstaja
Obiščite začetno stran, ali pa si oglejte katero od aktualnih objav.
**
AKTUALNE OBJAVE NA PORTALU ZELENI SVET
Setveni koledar 2024 in natančna navodila za delo na vrtu po mesecih
Vas zanima kako uporabljati setveni koledar na svojem vrtu? Na našem vrtu smo ugotovili, da je najbolje kombinirati lunin setveni koledar, …
Podarjamo vam priložnost, da osvojite, 5 x vrtnarske škarje, 3 x Nihajna motika Pepa in ostalih 76 enkratnih nagrad
Ne zamudite te neverjetne priložnosti! Sodelujte v naši decembrski nagradni igri in si zagotovite priložnost za osvojitev teh …
Mojster Andrej iz Žužemberka dela Ruske vile Premium za najboljšo ceno
Obiskali smo mojstra Andreja iz okolice Žužemberka, ki vam pomaga pri lahkotnem vrtnarjenju. Samo on dela originalne Ruske vile, ki so …
Božično žito v mahu, postopek setve in ideja za praznično dekoracijo
Vas zanima kdaj je optimalni čas za setev božičnega žita? Seme je pred setvijo dobro namočiti v vodi. Setev opravite v mah, zemljo ali …
Pistacija in sadika, ki jo sadimo v Sloveniji, saj prenese nizke temperature
Vas zanima katere sorte pistacije lahko sadimo v Sloveniji in si tako zagotovimo do 70 kg plodov na drevo? Na vrt sadimo moško in žensko …
5 priljubljenih zelišč, ki jih gojimo na okenski polici v zimskem času
Okenska polica v zimskem času nikoli ni prazna. Jeseni presadite 5 priljubljenih zelišč, ki jih uporabljamo v kuhinji pozimi in …
Zelenjavni vrt, visoka greda, sobne rastline in domač vrt v decembru
Decembra z vrta pobiramo zimske zelenjadnice, sejemo na okenske police, vrtnarimo v rastlinjaku in visoki gredi. Skrbimo tudi za sobne in …
Mikro zelenjava, setev, seme, uporaba, zalivanje, pobiranje
Ste vedeli, da žlica ali dve mikro zelenjave po hranilni vrednosti premaga manjšo skledo solate? Sledite nasvetu za setev, zalivanje, …
Pirina moka, od tradicionalne pridelave do končnega izdelka
Pirina moka, ki je pridelana brez gnojil in škropiv, se odlikuje po visoki hranilni vrednosti zaradi naravnega kolobarjenja in večje …
Nizka Murva Full Seasons in sadika z izjemnim sadežem, ki hitro rodi
Ste že kdaj razmišljali o tem, da bi imeli svojo domačo murvo, ki je nizke rasti? To je zdaj mogoče z našo novo sorto murve, ki jo …
20 vrtnin, ki jih ne ogroža zimski mraz in jih lahko dolgo skladiščimo na vrtu
Na vrtu brez težav ostanejo prezimne sorte radičev, peteršilj, pastinak in por. Uspešno prezimi tudi brstični ohorvt. Dobro prezimijo …
Kako shranjevati domač kaki za največjo svežino in ohranitev zdravilnih učinkovin?
Kaki je edinstven sadež, ki uspeva v Sloveniji in je poln zdravilnih lastnosti. Bogastvo vitaminov in mineralov krepi splošno zdravje. …
6 korakov za škropivo iz listov asimine, ki odlično deluje proti škodljivcem na vrtu
Domače škropivo iz listov asimine (Asimina triloba) deluje na različne vrste škodljivcev, vključno z listnimi ušmi, pršicami, …
Obiranje odličnih domačih mandarin v Sloveniji
Ste vedeli, da domače mandarine brez težav obiramo po celi Sloveniji? Treba je saditi zelo zgodnje sorte, da lahko dozorijo pred mrazom. …
7 pogostih napak vrtičkarjev v novembru na domačem vrtu
V novembru ne prehitevamo s spravilom prezimno trdnih vrtnin. Vas zanima, če je še čas za gnojenje s hlevskim gnojem? Neprijetne …
Mandarina, pomaranča, limona in ostali citrusi
Mandarina, pomaranča, limona in ostali citrusi so poleg jabolk v zimskem času pomemben del naše prehrane. Gojenje citrusov je v …
Siljen radič in postopek za najboljšo domačo solato v zimskem času
Siljenje radiča je vse bolj pogosto po celi Sloveniji. V novembru je treba poskrbeti za izkop, očistiti korene in odrezati liste. …
Kdaj obiramo debeloplodni kivi in kako ga skladiščimo?
Plodovi kivija so v jesensko zimskem obdobju pomemben vir vitamina C. V domačem vrtu kivi obiramo še preden so napovedane jesenske …
Sajenje česna, nujno gnojenje, apnenje in optimalna priprava tal v jesenskem času
Vas zanima kako je treba pravilno gnojiti česen v času jesenskega sajenja? Poskrbite za nujno gnojenje in hranila, ki jih primanjkuje na …
Asimina ali indijanska banana raste v Sloveniji in je zelo priljubljena
Asimina je poznana kot drevesna sadna vrsta z izjemno zdravilnimi plodovi. Rastlina je v Sloveniji odporna na bolezni, škodljivce in že …
Kaj sejemo in sadimo v novembru na vrt, visoko gredo in rastlinjak?
November je najboljši mesec za sajenje jesenskega česna. Ste vedeli, da vrtičkarji sejejo grah pred zimo in tako pridelajo pridelek zelo …
Pavlovnija in sadike za čudovito drevo, ki je izjemno medonosno in široko uporabno
Vas zanima katero drevo raste skoraj najhitreje na svetu in vas obdari s čudovitim cvetenjem. Pavlovnija je zelo medonosna rastlina in jo …
Rez vrtnic, škropljenje in zaščita pred zimo
Sredina novembra je čas, da poskrbimo za vrtnice pred zimo. Tako preprečimo škode zaradi snega, zmrzali in bolezni. Najprej poskrbimo za …
Figa, ki dobro rodi tudi v notranjosti Slovenije
Žlahtne sorte fig rodijo tudi v notranjosti Slovenije. Oploditev poteka brez težav, saj ne potrebujejo opraševalcev in razvijejo plodove …
Kostanj na vrtu in odporne sorte
Kostanj je priljubljeno pozno jesensko sadje. Ko nas zunaj že malo zebe, se prav priležejo pečeni maroni. Za manjše vrtove je to drevo …
Motorna žaga za vrt, dom, kmetijo, lastnike gozdov in profesionalno rabo
Vas zanima katera motorna žaga je najbolj primerna za vrtičkarje in delo v okolici doma? Hobi vrtičkarji ne potrebujejo profesionalnih …
7 največjih napak pri sajenju jesenskega česna v oktobru
Vas zanima kakšne težave imamo, če česen sadimo prehitro? Poskrbite tudi za pravočasno stročkanje in pripravo gred, da se izognete …
Domač sok in kis iz jabolk, ki rastejo na Dolenjskem
Kmetija Kastelic ponuja naravne izdelke, sok in kis iz ekološko pridelanih jabolk z Dolenjskih nasadov. Tradicionalna pridelava združuje …
Ali veste kako izbrati kaminsko peč?
Nepredvidljivi, predvsem pa nepričakovani dogodki, ki so svet prizadeli v zadnjih letih so poskrbeli, da danes drugače gledamo na …
Kaj sejemo in sadimo po spravilu paradižnika, paprike, jajčevcev ter ostalih plodovk?
Po spravilu paradižnika, paprike, jajčevca, kumar, bučk, melon in lubenic je na vrtu ogromno praznega prostora. Konec septembra in v …
7 idejnih zasaditev za najlepši grob
Predstavljamo vam 7 izvirnih idej za ureditev groba. Klasično zasaditev z mačehami in krizantemami lahko popestrite s trajnicami. V …
9 največjih napak vrtičkarjev na vrtu v mesecu oktobru
S sajenjem česna v mesecu oktobru ne prehitevamo. Sejemo in sadimo tudi v mesecu oktobru. Težkih tal nikoli ne rahljamo spomladi, ampak v …
Kaj sejemo in sadimo v oktobru na domačem vrtu?
V oktobru sadimo jesenski česen in čebulo. Ne pozabite na setev rastlin za zeleno gnojenje. Treba je poskrbeti tudi za jesenska opravila …
Modri fižol ali mrtvi prst je užitna in preprosta rastlina za vsak vrt, ki ima okus po lubenici
Jesensko barvitost vrta lahko popestrite z mrtvim prstom, ki ima užitno notranjost strokov. Zagotovo boste navdušeni nad sladkim okusom …
Sorte čebule, ki jih sadimo v jesenskem času in vrbovo lubje za razkuževanje
Vas zanima kakšno čebulo sadimo v jesenskem času in katero sorto izbrati? Za dober pridelek sadimo primerno debel čebulček, ki ga …
Bonsaji in skrivnostna umetnost mojstrov ter velika razstava v Sloveniji
Bonsaji so več kot le drevesa v lončkih. So umetniška dela, ki zahtevajo posebno skrb in občutek za oblikovanje. Vsako drevo potrebuje …