Stran, ki ste jo želeli obiskati ne obstaja
Obiščite začetno stran, ali pa si oglejte katero od aktualnih objav.
**
AKTUALNE OBJAVE NA PORTALU ZELENI SVET
Nizka Murva Full Seasons in sadika z izjemnim sadežem, ki hitro rodi
Ste že kdaj razmišljali o tem, da bi imeli svojo domačo murvo, ki je nizke rasti? To je zdaj mogoče z našo novo sorto murve, ki jo …
Mikrozelenjava: Majhne rastline, ki krepijo naravno odpornost
Verjetno ste že slišali za mikrozelenjavo. Gre za majhne rastlinice, zelenjavo in zelišča v začetni fazi rasti. Vzgoja je še posebej …
Kaj sejemo in sadimo po spravilu paprike, kumar, bučk,…?
Po spravilu paprike, jajčevca, kumar, bučk, paradižnika, melon in lubenic je na vrtu ogromno praznega prostora. Konec septembra in v …
Kako najlažje saditi čebulo in česen v septembru in oktobru?
Vas zanima kako naša mama pripravi tla za sajenje česna in čebule? Spregovorila je tudi o optimalnem roku za sajenje najbolj …
Zimska solata in nasveti za setev, dobre sosede, gnojenje, …
Zimska solata, ki jo posejemo jeseni, nam spomladi dajejo zgodnje obilne pridelke. Pri ljubiteljih vrtnarjenja so priljubljene mehkolistne …
Figa, ki dobro rodi tudi v notranjosti Slovenije
Žlahtne sorte fig rodijo tudi v notranjosti Slovenije. Oploditev poteka brez težav, saj ne potrebujejo opraševalcev in razvijejo plodove …
Asimina ali indijanska banana raste v Sloveniji in je zelo priljubljena
Asimina je poznana kot drevesna sadna vrsta z izjemno zdravilnimi plodovi. Rastlina je v Sloveniji odporna na bolezni, škodljivce in že …
Kdaj je pravi čas za pripravo tal na vrtu v septembru in oktobru?
Za optimalno pripravo tal pred jesenskimi setvami in sajenjem je pomembno izkoristiti pravi trenutek. Razkrivamo najboljše metode in …
5 naravno odpornih sadik in sliva, ki jo ne ogroža karantenska bolezen
Preverite če, je vaša sliva okužena z zelo nevarno boleznijo in hitro ukrepajte. V vsakem vrtu je najbolje posaditi naravno odporne …
Oljka Casaliva je odporna na nizke temperature in jo lahko sadimo v Sloveniji
V Sloveniji raste oljka, ki prenese temperaturo okrog -12 stopinj Celzija. Sorta Casaliva prenaša ostre in hladne zime ter lahko prezimi v …
Pavlovnija in sadike za čudovito medonosno drevo s široko uporabo
Vas zanima katero drevo raste skoraj najhitreje na svetu in vas obdari s čudovitim cvetenjem. Pavlovnija je zelo medonosna rastlina in jo …
Mojster Andrej iz Žužemberka dela Ruske vile Premium za najboljšo ceno
Obiskali smo mojstra Andreja iz okolice Žužemberka, ki vam pomaga pri lahkotnem vrtnarjenju. Samo on dela originalne Ruske vile, ki so …
Kaj sejemo in sadimo v oktobru na domačem vrtu?
V oktobru sadimo jesenski česen in čebulo. Ne pozabite na setev rastlin za zeleno gnojenje. Treba je poskrbeti tudi za jesenska opravila …
Kostanj na vrtu in odporne sorte
Kostanj je priljubljeno pozno jesensko sadje. Ko nas zunaj že malo zebe, se prav priležejo pečeni maroni. Za manjše vrtove je to drevo …
3 rešitve za plesen na paradižniku, krompirju in kumarah
Želite spoznati zakaj v mokrih letih propadajo krompir, paradižnik in kumare? Proti plesni se lahko ukrepa, če vrtnarimo pametno in …
5 največjih napak vrtičkarjev v mesecu septembru
Zagotovo želite vašim rastlinam najboljše in ne boste ponavljali pogostih napak vrtičkarjev v mesecu septembru. Odstraniti je treba …
Orhideja in pogosti škodljivci, rez po cvetenju, presajanje ter vrtnarski trik za pospešitev cvetenja
Vas zanima kako ustavimo najbolj pogoste škodljivce na orhidejah? Ne zgrešite tudi nasveta za rez cvetnega stebla po cvetenju. V primeru, …
Kako sestavimo domačo past za voluharja?
Predstavljamo vam domačo past za voluharja, ki vam bo pomagala pri lovu na voluharja v domačem zelenjavnem vrtu in sadovnjaku. Past je …
Sajenje tulipanov na domačem vrtu
Si želite v pomladanskem času občudovati tulipane v vašem vrtu? Jesen je pravi čas za sajenje. V kratkem nasvetu vam svetujemo kako …
Najbolj pogosti škodljivci paprike na vrtu in domače rešitve
Vas zanima kateri škodljivci lahko napadajo vašo papriko? Včasih so to večje gosenice in polži ali pa majhne žuželke kot naprimer …
17 super vrtnin, ki jih sejemo in sadimo v mesecu septembru na domačem vrtu
Vas zanima kaj lahko sejemo in sadimo na vrt konec poletja in v začetku jeseni? Pohitite s sajenjem cvetače, brokolija, setvijo čebule …
Zakaj sadimo maline, sibirske borovnice, robide in ostalo jagodičje v jesenskem času?
Ste vedeli, da je maline, borovnice in ostalo jagodičje veliko bolje saditi v jesenskem času? S sajenjem v topli in vlažni jeseni je …
Velika Ročna freza Mici za najlažje okopavanje in odstranjevanje plevela
Vas zanima kako najlažje odstranimo plevel v krompirju? Za okopavanje in rahljanje tal je zelo hvaležna tudi koruza, maline, vinograd in …
Grško seno, facelija, ajda, bela gorjušica in oljna redkev ustavijo plevel ter izboljšajo tla
Zagotovo želite izboljšati vrtna tla s facelijo, grškim senom, ajdo in ostalimi koristnimi rastlinami? Tla bodo bolj rahla, vsebovala …
Motika za plevel in ročna freza za zemljo, ki omogočata najlažje delo v Sloveniji
Vas zanima katera motika za plevel je najbolj uporabna na domačem vrtu? Dobra motika za vrt vam olajša okopavanje na vsakem vrtu. Vse …
Rezalna motika Anka za kirurško okopavanje, rahljanje in plitko obdelavo tal v pokončni drži
Imate težave z natančnim okopavanjem in odstranitvijo plevela? Delo lahko opravite brez sklanjanja in bolečin v križu. Rezalna motika …
Kaj sejemo in sadimo v septembru na vrtu in priprava gredice?
Vas zanima kaj sejemo in sadimo v septembru na domačem zelenjavnem vrtu? Pred začetkom dela odstranimo zastirko, opravimo rahljanje tal …
Nihajna motika Pepa za vrt brez plevela in prekopavanja
Nihajna motika Pepa uresničuje sanje vsakega vrtičkarja saj omogoča hitro in učinkovito odstranjevanje plevela. Z rahljanjem tal …
Ročna freza za odstranjevanje plevela in rahljanje tal
Želite odstraniti plevel v vrtu brez napora in težav s hrbtom? Delo bo s pomočjo Ročne freze Mici potekalo več kot 5 krat hitreje kot …
Konoplja za lastno uporabo in ideje za gojenje v zdravilne namene
Vas zanima kakšno konopljo lahko gojite v Sloveniji? Zelo uporabno je konopljino seme, konoplja osvobaja nekatere težave na področju …
Kako pravilno pobiramo seme domačega paradižnika?
Želite ohraniti domače sorte paradižnika, ki so najbolj okusne in odporne? To lahko naredite v avgustu, ko dozori druga etaža plodov. …
Naravne rešitve proti bramorju na vrtu
Bramorja v vrtu se lahko znebimo na več načinov. Zelo učinkovito je varstvo z entomopatogenimi ogorčicami, ki jih zmešamo z vodo za …
7 odličnih idej za ponovne setve in sajenje v mesecu avgustu
Ste vedeli, da nekatere vrtnine v mesecu avgustu sejemo in sadimo ponovno? Največkrat jih na vrtne grede umestimo spomladi, pozabimo pa na …
Feijoa je okusna sadna posebnost z okusom ananasa, jagode in banane
Feijoa spada med sadne posebnosti. Plodovi imajo nekoliko sladko-kisel okus, ki spominja na mešanico okusov ananasa, jagode in banane. …
Posebne, odporne in barvite hortenzije za vsak vrt
Hortenzije so zelo priljubljene grmovnice. So enostavne za nego in cvetijo takrat, ko druge grmovnice že odcvetijo. Na mraz in pozebo je …
Pak Choi ali pekinško zelje in jesenska vzgoja na vrtu, sadike za sajenje, seme ter okusni recepti
Pak Choi imenujemo tudi pekinško zelje in je vse bolj pogost na vrtu v Sloveniji. Najbolj smiselno je pozno poletno in jesensko gojenje. …