Kako ustavimo strune v vrtu?
Strune so najbolj nevaren in nadležen škodljivec v vrtu. To so ličinke hroščev, ki ostanejo v tleh tri leta, na krompirju objedajo gomolje, drugod pa …
Strune so najbolj nevaren in nadležen škodljivec v vrtu. To so ličinke hroščev, ki ostanejo v tleh tri leta, na krompirju objedajo gomolje, drugod pa …
Vas zanima kdaj se na vrtu pojavi česnova muha? Škodo na česnu povzročajo ličinke, ki jih muha odloži v bližino česna. Ukrepati je treba pravočasno, …
Največ vas vrtnari na vrtnih gredicah. Zagotovo vas bomo navdušili tudi za vrtnarjenje v visokih gredah in rastlinjaku. Visoka greda je hitrejša od vrta, …
Želite odstraniti plevel v vrtu brez napora in težav s hrbtom? Delo bo s pomočjo ročne freze potekalo več kot 5 krat hitreje kot z motiko. Odstranjevanje …
Se sprašujete kako pripraviti vrtna tla brez štihanja in težkih naporov? Globoko rahljanje tal z ruskimi vilami je prava rešitev. S pravilnim postopkom …
Vas zanima katere vrtnine so zahtevne in katere nezahtevne za kolobar? Pri načrtovanju kolobarja lahko upoštevamo dvoleten, trileten in petleten kolobar. V …
Vas zanima kdaj je pravi čas za setev paprike, jajčevca, čilija, feferonov in paradižnika? Ste vedeli, da je za razvoj sadike pomembna izbira zemlje in …
Kakovostne domače sadike vrtnin lahko sejemo s pomočjo jajčnih lupin in ostalih organskih materialov. Najprej je treba poskrberti za izbiro semena, sledijo …
Vas zanima katere vrtnine imajo najraje lesni pepel in koliko ga uporabimo na posameznih gredicah? Lesni pepel je treba v vrtu pravilno uporabljati, saj …
V mesecu februarju že sejemo in sadimo za sadike, ki jih bomo kasneje sadili v vrtu. Ne pozabimo na načrtovanje EKO vrta. Dober načrt je osnova za …
Želite pridelati domače sadike paradižnika, čilija, paprike, solate in ostalih osnovnih vrtnin? Dobro seme in skrben izbor sort je osnova za dober pridelek …
V februarju se nam lahko v rastlinjaku že razraščata česen in solata, sejemo lahko grah, redkvico, špinačo, rukolo, azijsko listno zelenjavo. Sadimo tudi …
Nekaj vrtičkarjev prideluje domače seme, v trgovinah kupujemo večinoma nerazkuženo seme, nekoliko manj pogosto ekološko seme. V začetku leta načrtujemo …
Vas zanima katera zelenjava na vrtu prezimi na prostem? Vse do konca januarja pobiramo radiče in glavnati ohrovt. Brstični in listnati ohrovt pobiramo celo …
V mesecu januarju načrtujemo vrt za novo sezono, preverimo kalivost semena, pobiramo pridelek na vrtu in v rastlinjaku. V rastlinjaku pričnemo tudi s setvijo …
Si želite odlične domače zelenjave tudi v zimskem in zgodnje spomladanskem času? Tako boste s svežo domačo zelenjavo preskrbljeni celo leto. Če želite …
Srne povzročajo največ škode v zelenjavnem in sadnem vrtu. Ste vedeli, da srnam ne ustreza vonj človeških las in jajc? Od rastlin jih odvrača tudi čili …
Tople grede so bile že od nekdaj namenjene vzgoji sadik spomladi. V tople grede lahko že februarja sejemo čebulo iz semena. Konec februarja sejemo tudi …
Rastlinjak ni prazen tudi v decembru. V tem času je poln sveže, domače zelenjeve, ki smo jo sadili v drugi polovici poletja in v začetku jeseni. V njem …
Decembra z vrta pobiramo zimske zelenjadnice, sejemo na okenske police, vrtnarimo v rastlinjaku in visoki gredi. Skrbimo tudi za sobne in okrasne rastline. Če …
Ste vedeli, da žlica ali dve mikro zelenjave po hranilni vrednosti premaga manjšo skledo solate? Sledite nasvetu za setev, zalivanje, oskrbo, pobiranje in …
Zelenjavni vrt v zimskem času večinoma počiva, rastlinjaki pa so polni življenja. Z domačim rastlinjakom tako poskrbimo za samooskrbo z zelenjavo čez …
November je najboljši mesec za sajenje jesenskega česna. Ste vedeli, da vrtičkarji sejejo grah pred zimo in tako pridelajo pridelek zelo zgodaj. Razkrivamo …
Vas zanima kako pripravimo naravni hormon za boljše ukoreninjanje in zdrave rastline? Česen in ostale rastline pred sajenjem namočimo v izvleček, ki ga …
Predstavljamo vam domačo past za voluharja, ki vam bo pomagala pri lovu na voluharja v domačem zelenjavnem vrtu in sadovnjaku. Past je povsem varna in …
V nasvetu in video posnetku vam svetujemo kako pripraviti vrt pred mrazom. Zemljo v vrtu lahko globoko rahljate ali prekopljete. V našem vrtu tla redno …
Vas zanima kdaj obiramo zadnji paradižnik v domačem vrtu? Vse je odvisno od narave in temperature. Z nizkimi temperaturami se ustavi rast in zorenje …
V prispevku boste spoznali, da oktobra z delom na zelenjavnem vrtu še niste končali. V tem mesecu je treba posaditi čebulo, česen in sejati še kar nekaj …
Vas zanima kako pripravimo jesenske gredice za setve in sajenja, ki jih opravimo pred zimo? S spravilom pridelka v jesenskem času ne hitimo. Zadnje vrtnine …
Za uspešno sajenje jesenskega česna je treba ustrezno pripraviti vrtno gredo, izbrati dobro sorto in poskrbeti za razkuževanje česna pred sajenjem. Česen …
V prispevku vam predstavljamo vse skrivnosti sajenja čebule in česna v jesenskem času. Če čebulo in česen sadite pravočasno in pomočite v morske alge …
Zimske solate, ki jih posejemo jeseni, nam spomladi dajejo zgodnje obilne pridelke. Pri ljubiteljih vrtnarjenja so priljubljene mehkolistne in krhkolistne …
Ste vedeli, da je mogoče vrtne gredice pripraviti brez prekopavanja? Za delo ni treba uporabljati lopat in grabelj. Tla lahko skoraj brez napora pripravite …
V septembru sejemo in pobiramo številne vrtnine. Nekateri ste že posejali špinačo, zimsko solato in motovilec. Ste vedeli, da v septembru še vedno lahko …
Miša Pušenjak svetuje o setvi motovilca, špinače in zimske solate v jesenskem času. Z njenimi nasveti bo gnojenje, setev in obdelava tal lažja. Za …
Želite ohraniti domače sorte paradižnika, ki so najbolj okusne in odporne? To lahko naredite v avgustu, ko dozori druga etaža plodov. Izbiramo med plodovi, …