Decembrska zastirka za vrt proti zimski suši, vetru in drugimi težavami
Zastirka za vrt varuje zemljo v suhi in hladni zimi. Iz golih, nepokritih gredic voda zelo hitro izhlapeva. V zadnjih letih ni več snega in to za zemljo ni …
Zastirka za vrt varuje zemljo v suhi in hladni zimi. Iz golih, nepokritih gredic voda zelo hitro izhlapeva. V zadnjih letih ni več snega in to za zemljo ni …
Decembra z vrta pobiramo zimske zelenjadnice, sejemo na okenske police, vrtnarimo v rastlinjaku in visoki gredi. Skrbimo tudi za sobne in okrasne rastline. Če …
Takoj, ko zima in mraz potrkata na vrata, bodo čebula, česen, drobnjak, listni česen in por v veliko pomoč. Z uživanjem surovih čebulnic v hladnem delu …
November je mesec, ko na vrtu opravimo zadnja dela pred zimo. Kljub hladnejšim dnem je pomembno, da pripravimo vrt na zimski počitek. Poskrbimo za zdravje …
Nihajna motika Pepa uresničuje sanje vsakega vrtičkarja saj omogoča hitro in učinkovito odstranjevanje plevela. Z rahljanjem tal izboljšamo tla in pogoje …
Slovenci zagotovo lahko trdimo, da smo vodilni vrtičkarski narod na stari celini. Domače sadje in zelenjava je vse bolj priljubljeno, saj vrtnarimo skoraj …
Imate težave z natančnim okopavanjem in odstranitvijo plevela? Delo lahko opravite brez sklanjanja in bolečin v križu. Rezalna motika Anka vam omogoča …
Na vrtu brez težav ostanejo prezimne sorte radičev, peteršilj, pastinak in por. Uspešno prezimi tudi brstični ohorvt. Dobro prezimijo tudi pozne sorte …
Želite odstraniti plevel v vrtu brez napora in težav s hrbtom? Delo bo s pomočjo Ročne freze Mici potekalo več kot 5 krat hitreje kot z motiko. …
V novembru ne prehitevamo s spravilom prezimno trdnih vrtnin. Vas zanima, če je še čas za gnojenje s hlevskim gnojem? Neprijetne posledice prinaša tudi …
November je najboljši mesec za sajenje jesenskega česna. Ste vedeli, da vrtičkarji sejejo grah pred zimo in tako pridelajo pridelek zelo zgodaj. Razkrivamo …
Vas zanima kako pripravimo naravni hormon za boljše ukoreninjenje in zdrave rastline? Česen in ostale rastline pred sajenjem namočimo v izvleček, ki ga …
Čebula tipa srebrnjak je najbolj priljubljena na prvih spomladanskih piknikih. Sajenje opravimo do sredine oktobra. Cena za sajenje ostale čebule je lahko …
Za uspešno sajenje jesenskega česna je treba ustrezno pripraviti vrtno gredo, izbrati dobro sorto in poskrbeti za razkuževanje česna pred sajenjem. Česen …
Vas zanima kaj je treba saditi in sejati po plesnivem paradižniku v mesecu oktobru? Odkrijte napake in rešitve ter se veselite domačega pridelka. V vinotoku …
V oktobru sadimo jesenski česen in čebulo. Ne pozabite na setev rastlin za zeleno gnojenje. Treba je poskrbeti tudi za jesenska opravila v vrtu, visoki …
Ste vedeli, da najboljše ruske vile dela obrtniški mojster Andrej, ki je doma v bližini Žužemberka? V nasvetu boste spoznali razliko med Ruskimi vilami …
V sodelovanju s KZ Selnica ob Dravi smo na poskusnem polju, v začetku julija, posadili 12 sort krompirja. Prav vse so dale dober pridelek, primerljiv s …
Vas zanima kako pripravimo jesenske gredice za setve in sajenja, ki jih opravimo pred zimo? S spravilom pridelka v jesenskem času ne hitimo. Zadnje vrtnine …
Želite ustvariti svoj vrt brez prekopavanja in to z Ruskimi vilami, ki so narejene v Sloveniji? Ruske vile so prava rešitev za vaš hrbet, roke in vrt. …
S sajenjem česna v mesecu oktobru ne prehitevamo. Sejemo in sadimo tudi v mesecu oktobru. Težkih tal nikoli ne rahljamo spomladi, ampak v jesenskem času. …
Vas zanima kakšno čebulo sadimo v jesenskem času in katero sorto izbrati? Za dober pridelek sadimo primerno debel čebulček, ki ga pregledamo že v …
Po spravilu paprike, jajčevca, kumar, bučk, paradižnika, melon in lubenic je na vrtu ogromno praznega prostora. Konec septembra in v oktobru je treba …
Vas zanima kako naša mama pripravi tla za sajenje česna in čebule? Spregovorila je tudi o optimalnem roku za sajenje najbolj priljubljenih vrtnin v …
Zimska solata, ki jo posejemo jeseni, nam spomladi dajejo zgodnje obilne pridelke. Pri ljubiteljih vrtnarjenja so priljubljene mehkolistne in krhkolistne …
Za optimalno pripravo tal pred jesenskimi setvami in sajenjem je pomembno izkoristiti pravi trenutek. Razkrivamo najboljše metode in tehnike, ki vam bodo …
Predstavljamo vam domačo past za voluharja, ki vam bo pomagala pri lovu na voluharja v domačem zelenjavnem vrtu in sadovnjaku. Past je povsem varna in …
Vas zanima kaj lahko sejemo in sadimo na vrt konec poletja in v začetku jeseni? Pohitite s sajenjem cvetače, brokolija, setvijo čebule ter drugih vrtnin, ki …
Zagotovo želite izboljšati vrtna tla s facelijo, grškim senom, ajdo in ostalimi koristnimi rastlinami? Tla bodo bolj rahla, vsebovala bodo več trajnega …
Vas zanima kaj sejemo in sadimo v septembru na domačem zelenjavnem vrtu? Pred začetkom dela odstranimo zastirko, opravimo rahljanje tal in gnojenje, če je …
Želite ohraniti domače sorte paradižnika, ki so najbolj okusne in odporne? To lahko naredite v avgustu, ko dozori druga etaža plodov. Izbiramo med plodovi, …
Ste vedeli, da nekatere vrtnine v mesecu avgustu sejemo in sadimo ponovno? Največkrat jih na vrtne grede umestimo spomladi, pozabimo pa na poletni termin. …
Pak Choi imenujemo tudi pekinško zelje in je vse bolj pogost na vrtu v Sloveniji. Najbolj smiselno je pozno poletno in jesensko gojenje. Sadimo ga s pomočjo …
Ne posipajte vrtnin s strupenimi pripravki proti škodljivcem. Z vrtne grede nujno odstranimo plesniv paradižnik, ukrepajte tudi proti semenskem in …
V domačem vrtu ne pozabite na avgustovske setve in sajenje sadik. Zelenjavni vrt vas bo jeseni bogato nagradil za poletna vrtna opravila. Sadite lahko …
Želite preprečiti prve težave na plodu paradižnika? Glavni vzrok za velike črne lise na plodu paradižnika ni bolezen. Pomagate si lahko z domačimi …