Kako zmanjšamo porabo vode in ustavimo plevel?
Manj plevela in manjša poraba vode v poletnem času je želja vsakega vrtičkarja. V začetku poletja je treba poskrbeti za redno odstranjevanje plevela in …
Manj plevela in manjša poraba vode v poletnem času je želja vsakega vrtičkarja. V začetku poletja je treba poskrbeti za redno odstranjevanje plevela in …
V mesecu juliju sadimo za poletje, jesen in zimo. Ne pozabite na poletne sorte solat, radič, endivijo in kitajski kapus. Za jesenske in zimske dni poiščite …
Je tudi vas prestrašilo zvijanje listov na paradižniku? Naj vas razveselimo, da zvijanje listov na paradižniku ni bolezen. Pojav ni enak pri vseh sortah in …
Največ škode na solati, zelju, fižolu in ostalih vrtninah povzročajo polži lazarji. V času pojava prvih polžev brez hišice je treba ukrepati, da se ne …
V mesecu juniju že sadimo in sejemo na gredice, ki so ostale prazne po spravilu solate, redkvice, nadzemne kolerabice, zgodnjega krompirja in drugih vrtnin. V …
Vas zanima kako naredimo domač pripravek, ki odganja sesajoče in grizoče škodljivce? Čili v mleti obliki zmešamo z vodo, detergentom in škropimo okoli …
Bramor ogroža vse rastline, saj objeda korenine, korene, gomolje, kalčke in mlade liste. Najpogosteje jih najdemo v negovanih vrtnih tleh, ki so lahka, …
Želite ustvariti svoj domači vrt brez prekopavanja? Ruske vile so prava rešitev za vaš hrbet, roke in vrt. Ruske vile PREMIUM so tehnološko dovršene, …
Zelenjavni vrt v maju čaka še na zadnje vrtnine, ki bodo zapolnile zadnje proste gredice v pomladanskem času. Priporočamo, da s setvami in sajenjem …
Maj je mesec, ko je rastlinjak poln sveže, domače zelenjave. Sejemo in sadimo tudi za poletne dni. V zavarovanem prostoru naj ne raste samo paradižnik. V …
Želite pomagati rastlinam v primeru vročinskega stresa ali poškodb? V času cvetenja regrata je treba nabrati cvetove in zelene dele rastlin. Zelo uporabna …
V zelenjavni vrt aprila sejemo in sadimo številne vrtnine. To je mesec, ko vrt zaživi v vsej svoji podobi. Sadimo krompir, čebulo, česen, solato, zelje in …
Vas zanima kakšna tla so primerna za delo z ruskimi vilami in kdaj jih ne uporabljamo? Z orodjem so zelo zadovoljne ženske, starejši vrtnarji in upokojenci. …
Strune so najbolj nevaren in nadležen škodljivec v vrtu. To so ličinke hroščev, ki ostanejo v tleh tri leta, na krompirju objedajo gomolje, drugod pa …
Želite odstraniti plevel v vrtu brez napora in težav s hrbtom? Delo bo s pomočjo ročne freze potekalo več kot 5 krat hitreje kot z motiko. Odstranjevanje …
Največ vas vrtnari na vrtnih gredicah. Zagotovo vas bomo navdušili tudi za vrtnarjenje v visokih gredah in rastlinjaku. Visoka greda je hitrejša od vrta, …
V mesecu marcu sejemo in sadimo vrtnine, ki jih bomo pobirali v spomladanskem in zgodnje poletnem obdobju. Z deli v vrtu pričnemo takoj, ko so tla primerna za …
Zdrav in okusen krompir je največja nagrada, ki smo je veseli pri spravilu pridelka. Najlažje pridelamo krompir, ki je odporen na krompirjevo plesen in to s …
Kakovostne domače sadike vrtnin lahko sejemo s pomočjo jajčnih lupin in ostalih organskih materialov. Najprej je treba poskrberti za izbiro semena, sledijo …
V mesecu februarju že sejemo in sadimo za sadike, ki jih bomo kasneje sadili v vrtu. Ne pozabimo na načrtovanje EKO vrta. Dober načrt je osnova za …
Si želite odlične domače zelenjave tudi v zimskem in zgodnje spomladanskem času? Tako boste s svežo domačo zelenjavo preskrbljeni celo leto. Če želite …
Vas zanima katere vrtnine imajo najraje lesni pepel in koliko ga uporabimo na posameznih gredicah? Lesni pepel je treba v vrtu pravilno uporabljati, saj …
Nekaj vrtičkarjev prideluje domače seme, v trgovinah kupujemo večinoma nerazkuženo seme, nekoliko manj pogosto ekološko seme. V začetku leta načrtujemo …
V mesecu januarju načrtujemo vrt za novo sezono, preverimo kalivost semena, pobiramo pridelek na vrtu in v rastlinjaku. V rastlinjaku pričnemo tudi s setvijo …
Tople grede so bile že od nekdaj namenjene vzgoji sadik spomladi. V tople grede lahko že februarja sejemo čebulo iz semena. Konec februarja sejemo tudi …
Rastlinjak ni prazen tudi v decembru. V tem času je poln sveže, domače zelenjeve, ki smo jo sadili v drugi polovici poletja in v začetku jeseni. V njem …
Decembra z vrta pobiramo zimske zelenjadnice, sejemo na okenske police, vrtnarimo v rastlinjaku in visoki gredi. Skrbimo tudi za sobne in okrasne rastline. Če …
Vas zanima katera zelenjava na vrtu prezimi na prostem? Vse do konca januarja pobiramo radiče in glavnati ohrovt. Brstični in listnati ohrovt pobiramo celo …
Prehitro sajenje zimskega česna se jeseni ne obrestuje, ker imate lahko več težav kot koristi. Ste vedeli, da o optimalnem času sajenja odloča temperatura …
November je najboljši mesec za sajenje jesenskega česna. Ste vedeli, da vrtičkarji sejejo grah pred zimo in tako pridelajo pridelek zelo zgodaj. Razkrivamo …
V sodelovanju s KZ Selnica ob Dravi smo na poskusnem polju, v začetku julija, posadili 12 sort krompirja. Prav vse so dale dober pridelek, primerljiv s …
Vas zanima kako pripravimo jesenske gredice za setve in sajenja, ki jih opravimo pred zimo? S spravilom pridelka v jesenskem času ne hitimo. Zadnje vrtnine …
V nasvetu in video posnetku vam svetujemo kako pripraviti vrt pred mrazom. Zemljo v vrtu lahko globoko rahljate ali prekopljete. V našem vrtu tla redno …
Vas zanima kakšno čebulo sadimo v jesenskem času in katero sorto izbrati? Za dober pridelek sadimo primerno debel čebulček, ki ga pregledamo že v …
Za uspešno sajenje jesenskega česna je treba ustrezno pripraviti vrtno gredo, izbrati dobro sorto in poskrbeti za razkuževanje česna pred sajenjem. Česen …
Vas zanima kako pripravimo naravni hormon za boljše ukoreninjanje in zdrave rastline? Česen in ostale rastline pred sajenjem namočimo v izvleček, ki ga …